Program igraonice osmišljen je za djecu koja zbog razvojnih teškoća ne mogu biti obuhvaćena postojećim redovnim programom vrtića.

Cilj igraonice je da se sistematskim djelovanjem pridonosi cjelovitom razvoju ličnosti djeteta. Igrom kroz sva odgojna područja potiče se što bolja socijalizacija djece te tako i dobra integracija u svakodnevni život.

Svaka vrsta teškoće otežava djetetove odnose i komuniciranje s roditeljima, odgojiteljima i vršnjacima te na taj način ometa djetetovu sposobnost razvoja, učenja i skladnog komuniciranja. Da bismo pomogli djetetu da napreduje, moramo razumjeti kako ono funkcionira.Jednom kad smo odredili njegove specifične teškoće, možemo započeti stvaranje terapijskog programa koji će ih ublažiti. Još je važnije da možemo pomoći roditeljima i djeci da nauče kako zaobilaziti teškoće i tako omogućiti djetetu da uči, komunicira i raste na najbolji mogući način.