Igraonica je namijenjena djeci od 6 mjeseci do 3 godine života, koja nisu uključena u vrtić. Kroz igru i druženje potičemo razvoj motorike, govor, sigurnost i znatiželju.

Ovog igraonicom želimo  djeci koja nisu obuhvaćena institucionalnim oblikom predškolskog odgoja omogućiti igru i druženje u prostorijama Dječjeg vrtića Bjelovar te roditeljima pružiti mogućnost kvalitetnijeg druženja s djecom kao i obogaćivanje i razmjenu iskustava s drugim roditeljima, odgojiteljicama i stručnim timom dječjeg vrtića Bjelovar – glavna medicinska sestra, pedagog, psiholog,  defektolog.

Cilj programa igraonice je poticanje cjelovitog razvoja djeteta i svih njegovih funkcija, sposobnosti i mogućnosti, u skladu sa suvremenim znanstvenim spoznajama, zakonitostima i očuvanja tjelesnog i mentalnog zdravlja djeteta.