Edukativna igra

Najbolji način za provesti vrijeme je u ugodnom društvu.

Donosimo Vam prijedlog kako možete kreirati igru zapažanja uz kutiju za jaja, kockice i nekoliko predložaka na papiru.

Ova aktivnost je zabavna djeci od 3 godine na više. Izazov je jednostavan, stoga nemojte podcjenjivati male pametne glavice misleći da oni to ne mogu.

Sva djeca su mali istraživači i kroz igru uče o uzorcima, pravilima, zapažaju i otkrivaju jako mnogo.

Čak i onda kad mislimo da se samo igraju, djeca kroz igru uče. U nastavku pogledajte naše ideje za igru.

Što Vam je potrebno:

• Prazna kartonska kutija za jaja
  • Papir
  • Bojice
  • Kockice ( drvene, plastične, Lego … )

Upute za igru:

1. Izrežite A4 papir na tri dijela.
  2. Nacrtajte kockice veličine 3*3 cm.
  3. Obojite ih u boje kockica koje imate.
  4. Pružite djetetu kutiju s uzorkom i neka pokuša samo složiti prema zadanom uzorku

Prijedlozi za igru:

• Slaganje prema uzorku. Postavite uzorak u kutiju i treba napraviti isti raspored kockica.
  • Stavite papir na podlogu i neka dijete na iscrtanu kocku stavi odgovarajuće boje kocku (prikladno za mlađu djecu).
  • Igra pamćenja. Pogledaš raspored na uzorku papira. Sakriješ uzorak. Dijete prema sjećanju treba staviti kockice na pravo mjesto u kutiji za jaja (prikladno za stariju djecu)