Miris kruha i tradicije u DV Bjelovar

Djeca, roditelji i odgojitelji DV Bjelovar obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha veselom, radnom i mirisnom radionicom u objektu u Radničkom naselju.
Prekrasno popodne provedeno je u zajedničkom druženju, ugodnoj atmosferi izrađujući različite figure od dizanog i slanog tijesta.
Mašte nije nedostajalo, tako su nastajali: pužići, pletenice, srca, jeleni,
gliste, čovječuljci- ukrašeni i dotjerani sitnim zrnjem, sjemenkama i plodovima jeseni.
Od jesenskih plodova izrađivale su se razne figure-pa su tako kesteni, orasi i žirovi uz vješte ruke, maštu i spretnost vrlo brzo i lako pretvoreni u ježeve, gusjenice, stonoge i druge neobične likove.
Komušine od kukuruza prisjetile su neke na djetinjstvo i izradu ukrasa od njih -lutkica i cvjetova. Djeci i nekim roditeljima bio je izazov okušati se u njima novim i nepoznatim tehnikama izrade.
Miris toplog kruha preplavio je cijeli vrtić, a ispečeni kruščići i peciva bili su vrhunac zadovoljstva na kraju radionice.
Na vlastite pekarske proizvode (osim što su im bili fini) djeca su bila iznimno ponosna, a tradicija i kultura našeg kraja se i dalje nastavlja.