Obilježavanje Dana medijske pismenosti u Dječjem vrtiću Bjelovar

Obilježavanje Dana medijske pismenosti u Dječjem vrtiću Bjelovar

Starija odgojna skupina „LEPTIRIĆI“ sudjelovala je u obilježavanju Dana medijske pismenosti, koje organizira Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja. ”Leptirići” su zajedno s odgojiteljicom Klaudijom Krmpotić sudjelovali sklopom aktivnosti pod nazivom ”Djeca, mediji, emocije” od 2.- 8.05.2022. Djeca su kroz razne igre, scenski izraz lutkama, likovnim i glazbenim aktivnostima te govornim izražavanjem kroz priču spoznala razliku između stvarnog života i života i događaja koje percipiramo kroz prizme medija. Djeca su osvijestila emocije koje u nama bude razni mediji i događaji te su ih pokušali izraziti kroz različite oblike izražavanja. Aktivnosti djece pretočili smo u kratak video.

Podijeli s prijateljima!