Obilježavanje Dana obitelji u DV Bjelovar

Obilježavanje Dana obitelji u DV Bjelovar

Međunarodni dan obitelji obilježava se svake godine 15. svibnja kako bi se naglasila važnost obitelji i njezina uloga u društvu. Slave se sve vrste obitelji uz uvažavanje njihovih različitosti. Obitelji su temelj svakog društva, a pružajući osjećaj pripadnosti i identiteta sudjeluju u oblikovanju vrijednosti i uvjerenja pojedinca.

U Dječjem vrtiću Bjelovar odgojne skupine „Zvjezdice“, „Ježići“ i „Jabučice“ obilježile su Međunarodni dan obitelji zajedničkim druženjem uz raznovrsne igre za djecu i roditelje. Roditelji su se, zajedno sa svojom djecom, okušali u igri gađanja limenki, ubacivanju ping pong loptica u malene čaše s vodom. Trčali su i alku- prvo su djeca samostalno pogađala, a zatim su ih roditelji nosili na leđima „pinke lonke“ gdje su zajedno pokušali pogoditi u sridu. Izrađivali su zajedničke crteže, igrali memory. Posebno je zabavno bilo u igri povlačenja užeta, prvo su uže povlačila djeca, a zatim su s velikom radošću navijala za svoje roditelje. Druženje je bilo obogaćeno foto kutkom, koji su izradila djeca, a u kojem su se svi zainteresirani mogli fotografirati za uspomenu. Zahvaljujemo tati Marku Dragišiću koji je cijeli događaj snimao dronom, a snimke i fotografije s obilježavanja Dana obitelji možete pogledati u galeriji.

Podijeli s prijateljima!