Pokretna igra SIK SAK SUK

Pokretna igra SIK SAK SUK

Svi igrači stanu u krug s jednom nogom naprijed. Noge su jedna do druge. Svi izgovaraju  “sik, sak, suk” i na to odskoče u stranu. Pravilo je da se svaki može kretati samo jednim skokom. Jedno dijete skoči s ciljem da nagazi na nogu drugoga koji tada ispada iz igre. Napadnuti igrač je idući na redu. Može skočiti prema kome želi, samo jedanput. Cilj je ostati posljednji u igri.

NAĐI RIJEČ

Izgovarajte kratke rečenice, a dijete treba u njima izdvojiti riječi u kojima čuje zadani glas. Za početak treba biti  samo jedna riječ sa zadanim glasom. Npr. Traži se riječ koja sadrži glas S- Tata je Lani kupio sanjke. U ponedeljak slavimo moj rođendan. Janko je pojeo sladoled. Sutra je četvrtak. Postepeno ubacujete više riječi.

 

IGRA MLIN

Potrebna ploča za mlin, 9 zrna bijelog graha, 9 zrna crnog graha

Igraju dva igrača. Grah se stavlja jedan po jedan. Cilj je složiti niz od tri graha, tada se ‘’jede’’ protivnikov. Grah se može kretati samo za jedno polje. Kada igrač ostane s 3 graha, može skakati.

PREUZMITE IGRE I AKTIVNOSTI

Pripremila odgojiteljica Ana Halgaš

Podijeli s prijateljima!