Projekt skupine Bubamare „SVAKI POSAO JE VAŽAN“

Projekt  skupine  Bubamare „SVAKI POSAO JE VAŽAN“

U skupini „Bubamare“ na Matoševom trgu prošle pedagoške godine (u ožujku) razgovarali smo s djecom znaju li gdje i što njihove mame rade. Većina djece znala je „…mama radi na poslu, …mama tipka na kompjuteru…“

Dogovorili smo da pitaju mame što i gdje one rade u vrijeme kada su djeca u vrtiću. Već slijedećeg dana djeca su stigla s novim informacijama. Potaknuti velikim interesom djece i ponosom svakog djeteta na njegovu mamu predložili smo mamama suradničku aktivnost izrade plakata o svom zanimanju, a koji će njihovo dijete prezentirati u svojoj skupini.
Suradnja je bila gotovo 100 postotna, pa se spontano projekt proširio na očeve. Tijekom slijedeća dva mjeseca djeca su donosila i prezentirala plakate napravljene zajedničkim radom roditelja i djece koji su nakon toga izloženi u prostoru sobe.

Više roditelja radi uredske poslove pa je uz njihovu pomoć formiran novi centar u našoj sobi: „Ured“. Plakatima su djeca stekla uvid u ono što rade: učitelj, veterinar, liječnik, nogometni sudac, pravosudni policajac, vojnik, trgovac, službenik u pošti, odgojitelj u učeničkom domu i još mnogi drugi…
Projekt se nastavlja i ove pedagoške godine posjetama roditeljima na njihovom radnom mjestu (gdje je to moguće). Do sada smo bili u Pošti i Županiji, a planiramo posjetiti Muzej, vrtlarski centar, učenički dom, veterinarska ambulanta, željeznički kolodvor…

Odgojiteljice: Vlatka Kušec i Nives Rezo

Podijeli s prijateljima!