Radionica: Zajednička igra očeva i djece s elementima Theraplaya

Radionica: Zajednička igra očeva i djece s elementima Theraplaya

Radionica za tate i djecu u skupini „Loptice“ održana je na „Dan očeva“ 19.06.2023. U zajedničkoj igri roditelja i djeteta rastu i dijete i roditelj. Sve igre ili vježbe su jednostavne, ali pomažu stvoriti i osnažiti „ovdje i sada“ vezu između dvoje ljudi, razvijaju bliskost. Sama igra je alat, ono što je najvažnije je osjetljivost odnosno prisutnost „u ovom trenutku“ te da se dijete može opustiti i doista biti dijete, a roditelj – roditelj.
Sve igre temelje se na tome što inače brižan roditelj radi u odnosu sa svojim djetetom – pruža mu sigurnost i strukturu, igru i zabavu, njegu i brigu, ohrabruje svoje dijete da istražuje svijet i razvija se. Očev senzibilitet tijekom igre sa svojim djetetom može predstavljati preduvjet za kasniju predodžbu sigurnosti u vezi u odrasloj dobi.

BITI OTAC – ZNAČI PREPOZNATI SVOJU FUNKCIJU I ODGOVORNOST

OSJEĆATI SE OCEM – ZNAČI SPOSOBNOST OSTVARIVANJA BLISKOSTI S DJETETOM

Najvažnije od svega je da roditelj i dijete sve rade zajedno te da su ekipa!
Očev dan – dan je u čast oca i slavi očinstvo i utjecaj očeva u društvu. U 52 zemlje svijeta obilježava se treću nedjelju u lipnju ili 19.06.
Dragi tate, sretni smo jer smo se zajedno igrali, bilo nam je jako lijepo!

Klaudija Krmpotić, odgojiteljica savjetnica
Ivana Perišić, odgojiteljica
Maja Lazić, stručna suradnica – defektologinja

Podijeli s prijateljima!