Ruksak pun kulture u DV Bjelovar PO Gudovac

Ruksak pun kulture u DV Bjelovar PO Gudovac

Pedesetak djece polaznika DV Bjelovar iz područnih objekata Gudovac i Ban Jelačić uživalo je u petak, 3.05. 2022. u interaktivnoj plesno-udaraljkaškoj predstavi „Misli u boji“ Plesnog centra Tala iz Zagreba.
Interakcija i komunikacija s djecom kroz pokret i ples naspram tona i ritma otvorila je djeci i odgojiteljima prostor za istraživanje i za drugačije izražavanje.
Neposrednošću i jednostavnošću izvedbe djeca od najmanjeg vrtićkog uzrasta mogla su doživjeti misli – različitu boju misli (crvenu, žutu, plavu), njihovu lepršavost, ponekad sudaranje bez reda i smisla. Misli nas mogu pratiti, mogu puziti, mogu biti neuhvatljive, mogu eksplodirati…Možemo li ih uhvatiti i upoznati?
Predstava naglašava ljepotu zajedništva i prihvaćanje različitosti, spremnost dijeljenja i mogućnosti stvaranja.
I djeca i odgojitelji sretni su što su imali priliku vidjeti, doživjeti i sudjelovati u plesnoj predstavi. Djeca su aktivno sudjelovala i uključila se u radionicu nakon predstave ali i u interaktivne dijelove predstave. Sva djeca dobila su tematske bojanke i bedževe za sjećanje na ovaj nama jako lijep dan!
Zahvaljujemo Ruksaku punom kulture na doživljenom!

Podijeli s prijateljima!